Menu rozwijane dostarczyły profilki

2017/06/17

Love story: Caroline&Ernst August HanowerskiDwa lata po śmierci Casiraghiego, papież Jan Paweł II anulował małżeństwo Caroline i Philippe'a Junot oraz uznał trójkę dzieci Caroline za ślubne i przyłączył je do kościoła katolickiego. Wydawać by się mogło, że wszystko szło ku dobremu. Ale jednak nie całkiem...

To, co magazyn "Bunte" w 1992 wydrukował na okładce, tworzy historię prasy. Po raz pierwszy nagłówek czasopisma oznacza sprostowanie. To jest początek trwającej ponad 10 lat wojny Grimaldich z niemieckim wydawcą czasopisma. Już pierwszy spór (1992) dochodzi do sądu najwyższej instancji, Trybunału Federalnego. Dwa lata później kończy się zwycięstwem Caroline. Ten wybryk ciągnie za sobą najwyższe odszkodowanie w historii prasy niemieckiej-180 000 marek. 

W tej walce Caroline otrzymuje wsparcie od prawdziwego rycerza. Ernst August książę Hanoweru, piąty tego imienia w historii, z zawodu książę Wielkiej Brytanii i Irlandii. Opinia publiczna pierwszy raz odnotowuje jego osobę w walce prasowej Caroline. Wkrótce dowiadujemy się o nim więcej. Ci potomkowie arystokracji poznają się w szkolnych czasach. Księżniczka Caroline "zakuwa" w Ascot, książę uczy się w Surrey. Przypadkowo uczniowie tych dwóch internatów natrafiają na siebie na wycieczce do Londynu. "Przy tej okazji książę uczy księżniczkę Monako palić. I tak rozchodzą się ich drogi"- piszą dziennikarze.


Prawie 15 lat później spotykają się ponownie i znowu w Londynie. W tym czasie Ernst August V mieszka jeszcze z żoną Chantal, córką słynnego szwajcarskiego architekta oraz dziedziczką firmy produkującej czekoladę, i jest ojcem dwóch synów. Ciekawostką jest to, że to właśnie Chantal zorganizowała spotkanie, na którym Ernst po wielu latach ponownie spotkał monakijską księżniczkę. W 1996 niemiecka prasa coraz częściej rozpisywała się na temat problemów małżeńskich pary książęcej Hanoweru, spowodowanych rzekomymi romansami księcia oraz szczególną zażyłością z Caroline. Rok później książę otrzymał rozwód. 


Postawa Ernsta jako obrońcy moralności stoi w kontraście do jego zachowania. Następuje szereg wybryków. Na pierwszych stronach gazet mowa o alkoholu, a nawet o bójkach. Coś wymyka się spod kontroli nawet podczas oficjalnej wizyty księcia w Hanowerze, kiedy to dotkliwie pobił fotografa, aż ten musiał zostać odwieziony do szpitala. Diagnoza brzmiała: złamany nos, wstrząs mózgu i krwiaki na piszczeli na skutek kopnięć. Opinia publiczna zaczęła zadawać pytania, co Caroline o tym sądzi. Jednak na odpowiedź nie trzeba długo czekać, tylko do 23 stycznia. Zaskoczenie jest ogromne kiedy okazuje się, że tego dnia, jednocześnie dnia swoich 43. urodzin Caroline i Ernst August wezmą ślub! 

20 lipca 1999 na świat przychodzi ich córka- księżniczka Alexandra.3 komentarze:

 1. O co chodziło w konflikcie z "Bunte"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cały czas śledził Caroline, robił mnóstwo zdjęć z ukrycia, ale nie takich jak teraz, chodziło o zdjęcia w sytuacjach, w których ona tego nie chciała. Oprócz tego wymyślał dziwne, niestworzone historie na jej temat

   Usuń
 2. Raczej z tym ślubem to nie mieli wyboru,bo Caroline była już w ciąży, a do tego z trójką dzieci. To małżeństwo wydaje mi się jej największym błędem. Oczyściła swoją reputację,jej pierwsze małżeństwo anulowano,a tu wpadła w kolejny skandal.

  OdpowiedzUsuń